1D X ja D4: pikk hoovõtt

Lugu algas 5. novembril 2011. aastal, kui avanes meeldiv võimalus kuulata Frits van Eldiku lühikest loengut, milles ta andis ülevaate oma tööst fotograafina F-1 võistlussarja jäädvustamisel. Mulle meeldis eriti tema pühendumus võttepaikade valimisel ning loominguline lähenemine kaamera seadistamisel. 2011. aastal oli Canon andnud talle testimiseks uue tööriista, mille nimi on 1D X. Kaamera prototüüp oli kuulajatele vaatamiseks kohal ja nii sain minagi oma uudishimulikud näpud selle päästikule suruda.

20111105-1dx

Ergonoomilisest vaatepunktist tundus kaamera väga hea. Tehtud pilte sai näha ainult kaamera tagumiselt ekraanilt ilma suurendamisvõimaluseta ja seetõttu jäi tegelik pildikvaliteet mulle saladuseks.

Canon EOS 1D X sai endale austava ülesande vahetada korraga välja kaks tippklassi kaamerat – 1Ds Mark III ja 1D Mark IV.

“Vaid” viis kuud hiljem oli hea võimalus klõbistada konkureerivat kaamerat Nikon D4.

20120326-d4

Nikon D4 vahetas välja mudeli D3s, mis oli juba legendaarne oma kõrgete ISO väärtuste kvaliteedi poolest.

Mõte need kaks kanget omavahel mõõtu võtma panna saabus 2012. aasta lõpul ja selle postituse pildid kuuluvad juba aastasse 2013.

0001-20130118-205339

Kõigepealt vaatame, kuidas on võrreldavad kaamerate erinevad ISO väärtused. Edasi viime kaamerad kergejõustikuvõistlustele, seejärel stuudiosse. Jätkame ISO testi põnevama osaga, mille käigus alasäritame pilte 5 stopi ulatuses ning ülesäritame 2 ja 3 stopi ulatuses ning tõukame ja tõmbame järeltöötluses pilte nii, et pikslid ragisevad. Nagu eestlastele kombeks – alguses ei saa vedama ja pärast ei saa pidama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>