Tagasivaade aasta 2012 piltidele – Martin

Minu fotograafiline talveuni hakkas üle minema alles märtsis, kui avanes võimalus pildistada FIBITi moeshow’l.

Minu siiras tänu inimesele, kes nägi vaeva laval toimuva ja taustaks olnud LED-ekraanil näidatava sünkroniseerimisega – see andis nii mõnelegi kaadrile palju juurde.

Nüüd ei läinud enam kaua, kui talveunest hakkasid ärkama ka USA autod, minu traditsioonilised pildistamissubjektid – hooaja avacruise’i vaieldamatuks staariks oli ülikvaliteetne Ford GT40 replica:

 

Autospordiaasta kippus aga minu jaoks väga varakult haripunkti jõudma, järgmine üritus oli Nürburgring 24h, ehk terve ööpäev võidusõitu ja melu maailma kuulsaimal ringrajal.

Hommikuks oli juba nii mõnelgi autol võitlusarme näha:

Vahetult enne finišit oli mõningasi raskusi ärkvelpüsimisega, aga lõpuks oli ikka vahepeal magatud tundidest kahju – järgmisel korral ka päikesetõusu püüdma!

 

Juulis tegin pilti Eesti ainsast esimese põlvkonna BMW M5-st, masinast, mis pani aluse Euroopa supersedaanide traditsioonile ja kogu M-osakonna “hunt lambanahas” dünastiale.

Pildid ilmusid Tehnikamaailma 2012. aasta detsembrinumbris. Poolkogemata tuli üks paremaid pilte juba peale sessiooni lõppu ja hoopis ajakirjaniku enda autost; aeg näitab, kas see on hea või halb viis lisatöö väljateenimiseks :)

 

Juulikuusse mahtus veel ka ainuke kiirendusvõistlus, mida ma 2012. aastal pildistama jõudsin, Speedest Nightrace.

 

Ka augusti sisustasid kiired autod, sedakorda Rootsist pärit superautod, mis tulid proovima uuenenud Pärnu ringrada. See tähendas võimalust juurelda selle üle, kas Lamborghini on tänapäeval veel ikka Itaalia auto…

… ja kasutada vastvalminud raja boksiseina turvalise(ma)ks lainurgaga kaasavedamiseks – sellised kaadrid ei olnud vanal ringrajal enesealalhoiuinstinktiga fotograafile võimalikud:

 

Augustis proovisin kätt ka kergejõustikuga, täpsemalt siiski selle pildistamisega Eesti meistrivõistlustel.

 

Novembris käisin uusi kaadreid otsimas Firenzes ja natuke ka mujal Toskaanas.

Ja siis… talveuni…

…kuni varajase äratuseni 2013. a. jaanuaris meie värske kaameratesti tegemiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>