Tagasivaade aastale 2012

Juulikuuks olin otsustanud linnapalavuse eest põgeneda ja nii seadsingi sammud Viljandi Pärimusmuusika Festivali poole (juba viiendat korda). Järgnes 12 tundi päevas ning kolm päeva järjest kontserte hämarates siseruumides, vihmas, põletavas päikeses või õhtupimeduses. Reportaaži jaoks olin kotti pistnud D800 ja V1 + FT-1. Iga päeva lõpus tundsin üsna teravalt iga grammi oma fotovarustuse raskusest ning nurgakest ja kühmukest kaamera kummisel käepidemel. Seekord tundsin suurt soovi pildistada veidi rahulikumaid ja intiimsemaid hetki festivali melus. Sellepärast hoidsin end lava eest kaugemale ja jälgisin esinemist veidi eemalt.

Side. Juuli 2012 (KODAK PORTRA 400)

Side. Juuli 2012 (KODAK PORTRA 400)

Eesti suurima folgifestivali pealikul ei jää ilmselt festivali ajal just palju aega kontserte külastada. Siiski ilmus pealik koos kaaslasega peaaegu märkamatult publiku hulka ja nii pildistasingi seeria naise ja mehe kätest, mis rääkis kehakeeles ilmeka loo. Selle loo jäädvustasin seekord KODAK PORTRA 400 ja klassikalise F100ga.

Poti kuningas. Juuli 2012 (KODAK PORTRA 400)

Poti kuningas. Juuli 2012 (KODAK PORTRA 400)

Ma polnud muidugi ainuke, kes kontserte ohutust kaugusest nautis. Selles stseenis astub peale poti kuninga üles tuntud muusik ja raadiohääl.

Kui filmid ilmutusest kätte sain, vaatasin hoolega iga kaadrit ja sain aru, et olen armunud. Armunud nendesse värvitoonidesse ja ruumilisusesse, filmile iseloomulikku pehmusesse, mis on samal ajal ka terav. Teadsin, et see on minu salajane armumine, sest enamik inimesi neid tundeid ei jaga ning tähelepanu tõmbab hoopis digitaalne megapikslite glamuur.

Kristiina. Oktoober 2012 (KODAK PORTRA 400)

Kristiina. Oktoober 2012 (KODAK PORTRA 400)

Ja nii läkski 2012. aastal, et jätkasin ka stuudios lisaks digifotole KODAK PORTRA 400 kasutamist iseenda jaoks, nautides igat võetud kaadrit. Kristiina on lummavate silmadega naine, kuid filminegatiivile tabasin temast hoopis teistsuguse külje.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>