Pikk tee Vaikuse mereni

Viis päeva enne kuuvarjutust. 2015.

Viis päeva enne kuuvarjutust. Nikon D750. September 2015.

Kuud vaadates hakkavad kõige paremini silma tema “mered”. Ülevalt kellaosuti suunas allapoole liikudes näeme Vihmade, Selguse, Vaikuse, Kriiside, Viljakuse ja Nektari merd. Vasakule, kella kaheksa suunale, jääb aga Pilvede ja Niiskuse meri. Viimases asub Gassendi kraater, mis pakub pildistamiseks palju silmailu ja on seetõttu minu lemmik. Lisaks meredele hakkavad kohe silma ka kaks kraatrit – Tycho all- ja Kopernikus ülevalpool.

Vaikuse meri sai oma nime juba sadu aastaid tagasi, kuid inimese jalg astus Vaikuse mere pinnale alles 1969. aastal. Niisiis Vaikuse mereni viib pikk tee. Ülal paiknevat fotot vaadates tekib küsimus, kui pikk on see tee fookuskauguse mõttes? Tehnilised andmed pildi kohta on järgnevad: fookuskaugus 700mm, säriaeg 1/250, ava F8, tundlikkus ISO 100, pildistatud kaameraga Nikon D750, objektiiviga AF-S NIKKOR 200-500mm f/5.6E ED VR + AF-S telekonverteriga TC-14E II. Pilt võiks kindlasti olla veelgi selgem ja teravam, sest mugavuse pärast on pilt tehtud keset linna ning ilma statiivita. Teisalt kõneleb see fakt palju head selle objektiivi stabilisaatori ja pildikvaliteedi kohta.
Küllap annaks väga detailse tulemuse Nikon 1 J5 20,8 MP BSI sensor, mis selle kombinatsiooni ees teeks arvestuslikuks fookuskauguseks 1890 mm. Aga kahjuks ei anna, sest J5 koos FT-1 adapteriga selle objektiivi kasutamist ei toeta. Küll aga polnud Nikon 1 AW1 kaameral selle objektiivi vastu midagi ning Kuu on jälle 1190 mm fookuskauguse võrra lähemal kui eelmisel pildil.

Veelgi lähemale. September 2015.

Veelgi lähemale. Nikon 1 AW1. September 2015.

Veelgi lähemale. Detail. September 2015.

Veelgi lähemale. Detail. 100% suurendust. September 2015.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>